Zakład Surowców Wtórnych  Odzysk  istnieje od 1991 r.
Zajmujemy się skupem i sprzedażą surowców wtórnych tj. złomu stalowego i metali kolorowych, makulatury, folii opakowaniowej itp. oraz prowadzimy punkt przyjęć pojazdów do demontażu.


Aktualności CSR w ODZYSK  |  Misja, wizja, cele  |  Komunikacja  |  CSR w ODZYSK s.c.  |  Intranet CSR


Aktualności CSR w ODZYSK s.c.

09.01.2015 Podsumowanie projektu CSR w ODZYSK s.c.
Szanowni Interesariusze! Z dniem 31. grudnia 2014 r. zakończyliśmy wdrażanie projektu „Opracowanie strategii CSR wraz z nowoczesnymi inwestycjami i wdrożenie standardów serii AA1000 oraz raportowania GRI we wszystkich obszarach CSR firmy ODZYSK” współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej
ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Zwiększenie konkurencyjności regionów poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR)”
Umowa o udzielenie wsparcia na wdrożenie CSR nr 62/SPPW/DPP/2014 z dnia 04.06.2014 r.
Wszystkim, którzy pośrednio lub bezpośrednio brali udział w pracach projektowych serdecznie dziękujemy za podjęty trud. Wierzymy, że przekazane informacje na temat idei CSR sprawią, że nadal wspólnie będziemy kontynuować realizację tej strategii w naszej firmie. Zgodnie z zasadą Państwa włączania do naszych działań informujemy, że wszelkie uwagi można zgłaszać poprzez dostępne na naszej stronie www oraz w firmie formularze. Pozdrawiamy, Zespół ODZYSK s.c.

30.12.2014 Dni otwarte w ODZYSK s.c.
Dzisiaj miały miejsce Dni Otwarte w naszej firmie. Zapraszamy do fotorelacji z tego spotkania w dziale GALERIA

16.12.2014 Ostatnie spotkanie CSR w 2014 r. - Dni Otwarte
Zapraszamy wszystkich Interesariuszy na Dni Otwarte w firmie ODZYSK, które będą miały miejsce 29. i 30. grudnia br. W ramach Dni Otwartych prowadzone będą prelekcje i prezentacje dotyczące CSR. Spotkania te poprowadzi nasz doradca CSR. Serdecznie zapraszamy!

09.12.2014 Finał Konkursu CSR zorganizowanego przez ODZYSK s.c.
W dniu 9. grudnia 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie miało miejsce spotkanie poświęcone Społecznej Odpowiedzialności w Biznesie (CSR). Do wydarzenia doszło dzięki zaangażowaniu Dyrekcji Szkoły i firmie „Odzysk” s.c. ze Świebodzina, która realizuje projekt poświęcony CSR. W ramach spotkania z uczniami, nauczycielami i rodzicami swoją prelekcję przedstawił przedstawiciel Uniwersytetu Szczecińskiego - dr Rafał Szymański - specjalizujący się w zagadnieniach związanych z relacjami biznesu i otoczenia, w szczególności budowaniu trwałych stosunków z interesariuszami przedsiębiorstw. Podczas spotkania nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego wspólnie przez Dyrekcję Szkoly i Zakład Surowców Wtórnych „Odzysk” s.c.. Komisja konkursowa w składzie: Dyrektor Iwona Kowalik (PSP2), Agnieszka Giżycka i Ewa Tołłoczko („Odzysk” s.c.) oraz dr Rafał Szymański (Uniwersytet Szczeciński) nagrodziła uczniów w dwóch kategoriach: klas II-III i klas IV-VI. Wygrani otrzymali nagrody ufundowane przez firmę „Odzysk”, które promują prośrodowiskowe zachowania oraz dbałość o bezpieczeństwo interesariuszy firmy, w tym dzieci i młodzieży.

28.11.2014 Spotkanie z Interesariuszami
W dniu dzisiejszym doszło do długo oczekiwanego spotkania przedstawicieli firmy ODZYSK s.c. i jej Interesariuszy. Na zaproszenie współwłaścicielek firmy odpowiedzieli najważniejsi Interesariusze firmy. Podczas spotkania omówiono główne założenia projektu realizowanego przez ODZYSK s.c. oraz wspólnie dyskutowano nad przyjętymi w strategii CSR treściami misji i wizji. Uczestniczki i uczestnicy spotkania przedstawili też swoje pomysły na realizację działań wspierających realizację strategii CSR w sektorze MSP.

01.10.2014 Spotkanie informacyjne CSR - zapowiedź
Przygotowania, które poczyniliśmy w ostatnim czasie pozwalają nam ogłosić, że najbliższe spotkanie z naszymi interesariuszami planowane jest na drugą połowę listopada. Poświęcone ono będzie zaprezentowaniu mieszkańcom, lokalnym władzom i okolicznym przedsiębiorcom informacji na temat Społecznej Odpowiedzialności w Biznesie. Na spotkaniu będzie można wymieniać się informacjami pomiędzy wszystkimi interesariuszami ODZYSK s. c. Zapraszamy już dzisiaj! Dokładny termin i miejsce spotkania podamy już wkrótce.

30.09.2014 Nowe technologie - finał prac
Koniec września zaowocował finalizacją prac wdrożenia w naszej firmie nowoczesnych rozwiązań z zakresu procesów załadunku i wyładowania towarów oraz systemu komputerowego ważenia i ewidencjonowania przyjmowanego i dystrybuowanego asortymentu. Już od dzisiaj możemy z jeszcze większą stanowczością potwierdzić naszą dewizę: Uczciwie ważymy i wyceniamy. Wejdź i przekonaj się! Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z naszymi nowymi inwestycjami.

23.09.2014 Tablice informacyjne
W naszej firmie zamontowaliśmy już tablice informacyjne pozwalające na wymianę wiedzy w zakresie Społecznej Odpowiedzialności w Biznesie. Znajdziecie Państwo na niej najnowsze informacje o CSR oraz komunikaty dotyczące realizowanego przez nas projektu. Zapraszamy do zapoznania się z tymi treściami i umieszczanie swoich pomysłów / uwag korzystając z tablicy znajdującej się w poczekalni dla kontrahentów.

01.08.2014 Informacje o CSR
Wszystkich zainteresowanych ideą CSR, którzy mają trochę wolnego czasu wakacyjnego zapraszamy do lektury podręczników/broszur na temat CSR. Uwagi, ugestie i pomysły dot. można przesyłać przez specjalnie stworzony do tego przez nas formularz kontaktowy. Znajdziecie go Państwo na naszej www w dziale Komunikacja

15.07.2014 Nowe technologie
Informujemy, że przygotowujemy się już do wdrożenia nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które poprawią warunki pracy naszych pracowników i, w co wierzymy, znajdą uznanie w oczach naszych pozostałych interesariuszy. Szczegóły już wkrótce.

10.07.2014 Do ODZYSK/u trafisz już bez problemu!
Wszystkich naszych dostawców i odbiorców zapraszamy po odbiór planu miasta Świebodzin z naniesioną siedzibą naszej firmy. Dzięki realizacji kolejnego zadania w ramach projektu poświęconego CSR chcemy ułatwić Państwa pracownikom dojazd do nas, tak aby jak najmniej kluczyć po mieście. Zapraszamy!

28.06.2014 Pracujemy przyjemniej
Kolejny dzień upałów nie spowodował u nas spowolnienia w pracy :) Nowe urządzenie klimatyzacyjne, które działa od kilku dni, znacznie poprawiło wydajność naszych pracowników i przyczyniło się do mniejszego zmęczenia w to upalne lato.

27.06.2014 Strategia CSR ukończona
Z radością informujemy, że firma ODZSYK s.c. posiada już strategię CSR. Została ona opracowana dzięki realizacji projektu realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

26.06.2014 Nowa WWW
Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy prace nad naszą nową stroną internetową. Stanowi ona jeden z elementów komunikacji społecznej, jaką wdrażamy zgodnie z opracowaną strategią CSR. Zachęcamy do korzystania ze wszystkich aktywności na stronie oraz bieżące śledzenie dalszych aktualności dotyczących naszego projektu i innych informacji o CSR.

18.06.2014 Strategia CSR
Informujemy, że z końcem czerwca planujemy zakończyć prace nad strategią CSR w naszej firmie. Doradca ds. CSR we współpracy ze wszystkimi interesariuszami naszej firmy opracował strategię długookresową, sięgającą 2020 roku. Będzie ona na bieżąco aktualizowana, w zależności od zmieniających się czynników wewnętrznych i zewnętrznych.

16.06.2014 Wdrożenie CSR
Informujemy, że od kwietnia br. firma ODZYSK s. c. przystąpiła do prac mających na celu opracowanie i wdrożenie strategii CSR.